Start

Sondy

Jesteś fanem klubu piłkarskiego Jaworzna?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 
Ogólne


77. rocznica egzekucji w Ciężkowicach
niedziela, 04 czerwca 2017 19:31

Pod pomnikiem w CiężkowicachObejrzyjmy galerię zdjęć z uroczystości.na stronie PSL Jaworzno >>

  W niedzielę 4 czerwca w 77. rocznicę egzekucji w Ciężkowicach pod pomnikiem Ofiarom Faszyzmu 1939-45, obok Szkoły Podstawowej nr 18 przy ulicy Ks. Andrzeja Mroczka, oddano hołd tym, których ofiara życia sprawiła, że Ciężkowice nie zostały w 1940 roku spalone i spacyfikowane. Po wojnie mieszkańcy Ciężkowic postawili w miejscu kaźni „we dworze” drewniany krzyż, który w 1998 roku uległ zniszczeniu. Obecnie to miejsce pamięci zastępuje pomnik obok szkoły. Ulica przy której rozegrało się tragiczne wydarzenie została nazwana- na cześć rozstrzelanych- ulicą Poległych.

Więcej…
 
LKS „Ciężkowianka” - „Śladami Błaszczykowskiego”
niedziela, 07 maja 2017 10:50

 Ostatnie trzy tygodnie były bardzo udane dla drużyn LKS „Ciężkowianka” Jaworzno realizującymi zadanie z zakresu rozwoju sportu dofinansowane z budżetu miasta Jaworzna pn.”Śladami Błaszczykowskiego” Młodzicy zwyciężyli w rozgrywkach ligowych w swojej kategorii wiekowej pokonując w ostatnim spotkaniu „Wolankę” Wola Filipowska 13-2 oraz awansując do rundy finałowej Podokręgu Chrzanów z pierwszego miejsca. Juniorzy wrócili z tarczą z Babic, gdzie w rekordowym stosunku rozgromili miejscową „Arkę” 20-0 i nadal są liderami w swojej grupie rozgrywkowej chrzanowskiego Podokręgu. Dobre wyniki osiągają drużyny orlików i żaków szkolone przez trenerów Tomasza Majkę i Szymona Pieczkę. 3 maja stowarzyszenie LKS „Ciężkowianka” zorganizowało II Memoriał Mirosława Ciołczyka w którym wystąpili 8 i 11 latkowie. Na starcie stanęło 10 drużyn z Jaworzna, Śląska i Małopolski, a uczestnicy zgodnie podkreślali doskonałą organizację imprezy. Wreszcie seniorzy po falstarcie jaki zanotowali na starcie rundy wiosennej z meczu na mecz grają coraz lepiej. W ostatnich 3 spotkaniach zdobyli 7 punktów wygrywając 3-1 z „Unią” Kwaczała, remisując mimo „gospodarskiego” sędziowania w Tenczynku 2-2 oraz pokonując w minioną sobotę „Błyskawicę” Myślachowice 2-0.

Więcej…
 

II Memoriał Mirosława Ciołczyka - zaproszenie

Film z turnieju umieszczony na portalu społecznościowym Jaworzna >>

 II Memoriał Mirosława Ciołczyka w Piłce Nożnej Dzieci

Rozegrany w środę 3 maja 2017 roku na stadionie w Ciężkowicach II Memoriał Mirosława Ciołczyka w Piłce Nożnej miał na celu uczczenie pamięci wspaniałego człowieka Mirosława Ciołczyka, długoletniego dyrektora Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie w przeszłości związanego jako zawodnik, trener i działacz sportowy również z LZS, a następnie LKS „Ciężkowianka” Jaworzno i był okazją do rodzinnego majowego świętowania. Przez niemal 6 godzin na ciężkowickim stadionie rywalizowało 10 drużyn ze Śląska i Małopolski. Organizatorami imprezy, mającej charakter interregionalny byli: LKS „Ciężkowianka” Jaworzno, Agencja Artystyczna „Roban” oraz radny Rady Miejskiej w Jaworznie Janusz Ciołczyk. Patronat medialny sprawowali telewizja dla Ciebie tv, oraz portale internetowe www.jaw.pl i jaworznianin,pl.

Więcej…
 
LKS „Ciężkowianka” 2017

Integracyjne Spotkanie Noworoczne

Noworoczne w W piątek 27 stycznia 2017 r. LKS „Ciężkowianka” Jaworzno, jak co roku, był organizatorem tradycyjnego Integracyjnego Spotkania Noworocznego. Wzięli w nim udział przedstawiciele różnych środowisk na co dzień w ciągu roku współpracujących ze stowarzyszeniem: samorządu szczebla wojewódzkiego i lokalnego, jaworzniccy ludowcy, przedsiębiorcy, reprezentanci organizacji pozarządowych, sportowych, kulturalnych oraz wolontariusze.

Honorowymi gośćmi byli: wicemarszałek województwa śląskiego Stanisław Dąbrowa, zastępca prezydenta miasta Jaworzna Tadeusz Kaczmarek, radni Rady Miejskiej w Jaworznie Grażyna Bogacz- Sokół, Mariusz Burczy i Marek Migas, proboszcz ciężkowickiej parafii MBNP ksiądz kanonik Andrzej Wieczorek, wiceprezesi PSL w Jaworznie Zofia Paluch i Mariusz Pawelec , prezes Zarządu Miejskiego PCK w Jaworznie  Anna Grelowska, przewodnicząca Rady Ławniczej Sądu Rejonowego w Jaworznie Wanda Ciołczyk, prezes PUH „Spektra” Zbigniew Wojtoń, wiceprezes Miejskiego Związku Rolników i Organizacji Rolniczych w Jaworznie Jan Rożnowski, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 18 Joanna Siemek-Dzięburska, radni jaworznickiego samorządu poprzednich kadencji oraz honorowy wiceprezes PSL w Jaworznie Jerzy Kołodziejczyk

Więcej…
 
LKS „Ciężkowianka” 2017

Integracyjne Spotkanie Noworoczne

Noworoczne spotkanie w W piątek 27 stycznia 2017 r. LKS „Ciężkowianka” Jaworzno, jak co roku, był organizatorem tradycyjnego Integracyjnego Spotkania Noworocznego. Wzięli w nim udział przedstawiciele różnych środowisk na co dzień w ciągu roku współpracujących ze stowarzyszeniem: samorządu szczebla wojewódzkiego i lokalnego, jaworzniccy ludowcy, przedsiębiorcy, reprezentanci organizacji pozarządowych, sportowych, kulturalnych oraz wolontariusze.

Honorowymi gośćmi byli: wicemarszałek województwa śląskiego Stanisław Dąbrowa, zastępca prezydenta miasta Jaworzna Tadeusz Kaczmarek, radni Rady Miejskiej w Jaworznie Grażyna Bogacz- Sokół, Mariusz Burczy i Marek Migas, proboszcz ciężkowickiej parafii MBNP ksiądz kanonik Andrzej Wieczorek, wiceprezesi PSL w Jaworznie Zofia Paluch i Mariusz Pawelec , prezes Zarządu Miejskiego PCK w Jaworznie  Anna Grelowska, przewodnicząca Rady Ławniczej Sądu Rejonowego w Jaworznie Wanda Ciołczyk, prezes PUH „Spektra” Zbigniew Wojtoń, wiceprezes Miejskiego Związku Rolników i Organizacji Rolniczych w Jaworznie Jan Rożnowski, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 18 Joanna Siemek-Dzięburska, radni jaworznickiego samorządu poprzednich kadencji oraz honorowy wiceprezes PSL w Jaworznie Jerzy Kołodziejczyk.


 

Zebrani chwilą ciszy uczcili pamięć zasłużonego dla miasta Jaworzna społecznika, żołnierza Armii Krajowej i prezesa jaworznickiego Oddziału Światowego Związku Zołnierzy Armii Krajowej, kapitana Stanisława Nowakowskiego „Klona” oraz zasłużonego działacza LKS „Ciężkowianka” Jerzego Grabanię. W atmosferze życzliwości życzenia noworoczne złożyli reprezentujący samorząd wojewódzki wicemarszałek Stanisław Dąbrowa oraz wiceprezydent Jaworzna Tadeusz Kaczmarek. Do życzeń dołączyli się ksiądz proboszcz Andrzej Wieczorek i honorowy prezes PSS "Salos" Wenancjusz Ples. Po czym wszyscy uczestnicy wstali z miejsc z składali sobie wzajemnie noworoczne powinszowania, łamiąc się opłatkiem. W części artystycznej  wystąpił, kolędując, zespół śpiewaczy „Ciężkowianki”, któremu akompaniowała na akordeonie animatorka kultury Anna Jachimczyk. Spotkanie stało się okazją do wymiany doświadczeń. Prezes LKS „Ciężkowianka” Janusz Ciołczyk wręczył w imieniu zarządu stowarzyszenia osobom fizycznym i prawnym, instytucjom i wolontariuszom podziękowania za pomoc i wsparcie w 2016 r. Podsumowując miniony rok, wśród osiągnięć klubu wymienił m.in. organizację majowego I Memoriału Mirosława Ciołczyka oraz wrześniowego XVIII Memoriału Jana Ciołczyka. Za ten ostatni trofeum z rąk Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki, przedstawiciele klubu odebrali na Stadionie Narodowym w Warszawie 30 września ub.r. (iw)

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 13