Start

Sondy

Jesteś fanem klubu piłkarskiego Jaworzna?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 
Ogólne


Jesteśmy ponownie na 3 miejscu w województwie
piątek, 25 września 2015 11:18

LKS "CIężkowianka"

Bezpiecznie, zdrowo, zabawnieWyniki konkursu „Wakacje: Bezpiecznie, Zdrowo i Zabawnie”

Artykuł źródłowy na stronie www.wsse.katowice.pl

Już po raz szósty został przeprowadzony konkurs na najlepiej zorganizowany wypoczynek letni w miejscu zamieszkania – lato 2015 pt. „Wakacje: Bezpiecznie, Zdrowo i Zabawnie”. Konkurs adresowany był do organizatorów letniego wypoczynku dzieci i młodzieży w miejscu zamieszkania. Ludowy Klub Sportowy „Ciężkowianka” zajął w tym konkursie zaszczytne 3 miejsce w województwie.

Więcej…
 
Półkolonia w Ciężkowicach
sobota, 01 sierpnia 2015 09:35

LKS „Ciężkowianka” Jaworzno


Koloniści z CiężkowicLETNIA PRZYGODA Z LKS „CIĘŻKOWIANKĄ”

Jeśli nie może być długo to powinno być maksymalnie intensywnie. Takie założenie przyświecało przygotowującej akcję letnią organizacji pozarządowej LKS „Ciężkowianka” Jaworzno. Począwszy od 20 lipca łącznie prawie 60 dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 17 lat, radośnie spędzało ze sobą od 4 do 7 godzin dziennie, podczas półkolonii pn.: „Letnia przygoda”.

Co roku od początku tego stulecia, notując na tym polu niemałe sukcesy - także dzięki wsparciu licznych wolontariuszy i sponsorów - stowarzyszenie skutecznie walczy z wakacyjną nudą. Przez te lata  półkolonie były na tyle atrakcyjne, by przyciągnąć, prócz jaworznian młodych sąsiadów z okolicznych śląskich miast. Zdarzało się, że razem z LKS-em wypoczywali przybyli do rodziny w Ciężkowicach młodzi goście z Małopolski, Pomorza, a nawet Niemiec, Austrii i Belgii. Ubiegłoroczny zorganizowany wypoczynek „Letnie Igraszki z FIO - Górą i Doliną” został uznany przez Wojewodę Śląskiego Piotra Litwę za trzeci najlepszy wypoczynek na Śląsku.

Więcej…
 
Pątnicy w „Ciężkowiance”
poniedziałek, 13 lipca 2015 10:03

Pielgrzymi w CięzkowianceW niedzielę (12 lipca) po przejściu 27 kilometrów do ciężkowickiej parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy dotarła XXI Suszecka Pielgrzymka Piesza do Częstochowy połączona z I Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę Dekanatu Suszec. Ciężkowianie z dużą życzliwością przyjmowali pielgrzymów pod swój dach. Lwią część grupy- jak co roku- ugościło stowarzyszenie LKS „Ciężkowianka” Jaworzno.

Więcej…
 
I Parafialny Festyn Rodzinny w Cięzkowicach
poniedziałek, 29 czerwca 2015 11:51

Poniżej film z imprezy, z portalu społecznościowego Jaworzna (www.jaw.pl)

Ks. proboszcz Andrzej Wieczorek z Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy wpadł na pomysł, aby zorganizować I Parafialny Festyn Rodzinny w Ciężkowicach. Na odzew mieszkańców, firm i instytucji nie trzeba było długo czekać. Idea była prosta – zorganizować festyn, który zintegruje ciężkowicką społeczność.

Więcej…
 
75 rocznica egzekucji w Ciężkowicach

Pod pomnikiem w Cięzkowicach W ubiegłą niedzielę 7 czerwca w 75 rocznicę egzekucji w Ciężkowicach pod pomnikiem Ofiarom  Faszyzmu 1939-45  obok Szkoły Podstawowej nr 18 przy ulicy księdza Andrzeja Mroczka oddano hołd tym, których ofiara życia sprawiła, że Ciężkowice nie zostały w 1940 roku spalone i spacyfikowane. Organizatorami uroczystości jak co roku byli radny Rady Miejskiej Janusz Ciołczyk, LKS „Ciężkowianka” Jaworzno oraz Miejskie Centrum Kultury i Sportu.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 13