Start Sekcja - przegląd
Przykład układu: Sekcja - przegląd artykułów (Częste pytania)
Orliki „Ciężkowianki” najlepsi w Trzebini!
poniedziałek, 08 lipca 2019 09:49

Orliki „Ciężkowianki” Miniony sezon piłkarski był udany dla drużyn LKS „Ciężkowianka” uczestniczących w rozgrywkach pod egidą Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Seniorzy szkoleni przez trenera Wojciecha Tomasiewicza uplasowali się na 3 miejscu w rozgrywkach chrzanowskiej klasy „A” niemal do końca licząc się w walce o awans do klasy okręgowej. Jeszcze lepiej spisały się drużyny młodzieżowe. Mistrzami III ligi Okręgowej zostali juniorzy starsi.  Z kolei trampkarze pod wodzą Tomasza Majki i Grzegorza Kucharskiego po awansie w ubiegłym roku ostatecznie zajęli 5 miejsce w rozgrywkach I Ligi Małopolski Zachodniej w tej kategorii wiekowej oraz zajęli 3 miejsce w nieoficjalnych mistrzostwach Śląskiego Zrzeszenia LZS podczas rozegranego 12 czerwca piłkarskiego turnieju w Puńcowie koło Cieszyna  „Duża piłkarska kadra czeka…”. Szkolona przez  Szymona Pieczkę i Pawła Bulgę drużyna orlików oprócz wicemistrzostwa halowego Podokręgu Olkusz, wygranego turnieju Mydlice Cup’2019 w Dąbrowie Górniczej oraz czołowych lokat w innych turniejach w swojej kategorii wiekowej rozgrywkach ligowych zajęła 3 miejsce, zaś 18 czerwca zwyciężyła w finałowym Turnieju Mistrzów rozegranym w Ciężkowicach.

Więcej…

Turniej Mistrzów na „Ciężkowiance”

W niedzielę 16Turniej młodych mistrzów czerwca zakończyły zmagania ligowe drużyny orlików i żaków uczestniczące  w rozgrywkach pod auspicjami Podokręgu Piłki Nożnej Chrzanów. Dwa dni później we wtorek 18 czerwca najlepsze teamy w obu kategoriach wiekowych zjechały do Ciężkowic, gdzie na obiekcie LKS Ciężkowianka Jaworzno rozegrano tradycyjny  turniej, który podsumował zmagania w ligach orlików i żaków PPN Chrzanów. Na murawie spotkały się trzy najlepsze ekipy w kategorii orlików oraz cztery w kategorii żaków. W starszej kategorii najlepiej spisali się młodzi zawodnicy „Ciężkowianki”, którzy pokonali 4-1 UKS „Górnik” Libiąż (trzy bramki Milana Oleja oraz jedna Julki Janczy), oraz 4-2 Akademię Piłkarską 21 Chrzanów 4-2 (również trzy gole Milana i jedna Julki), tym samym rewanżując się AP21 za dwie porażki w lidze. Z kolei wśród żaków zwyciężył „Triumf” Alwernia z dorobkiem siedmiu punktów. Zawody społecznie sędziował Piotr Wartała.

Więcej…

Wicemistrzostwo orlików „Ciężkowianki”!!!
wtorek, 19 marca 2019 21:51

Wicemistrzowie - Orliki CiężkowiankiDrużyny młodzieżowe LKS „Ciężkowianka” kontynuują zwycięską passę. Po czwartym miejscu trampkarzy trenowanych przez Tomasza Majkę  w Halowych Mistrzostwach Małopolski Zachodniej, wygranej orlików w halowym turnieju piłki nożnej w Dąbrowie Górniczej, w niedzielę 17 marca orliki  LKS „Ciężkowianka” Jaworzno szkolone przez trenerów Szymona Pieczkę oraz Pawła Bulgę wzięły udział w Halowych Mistrzostwach Podokręgu Olkusz.

Organizatorem imprezy był Podokręg Piłki Nożnej w Olkuszu. Na starcie stanęło 11 drużyn z terenu powiatów olkuskiego, chrzanowskiego, miechowskiego oraz z Katowic i Jaworzna. Oficjalne otwarcie w olkuskiej  hali widowiskowo sportowej przy ulicy Wiejskiej  miało miejsce o godzinie 12.00. Same rozgrywki   dostarczyły jak zwykle w tej kategorii wiekowej  sporą dawkę emocji. Zawodnicy „Ciężkowianki” zaczęli rozgrywki grupowe od wygranej ze „Spójnią” Osiek 4-0...

Więcej…

Wygrana Młodej „Ciężkowianki” w Dąbrowie Górniczej!!!
niedziela, 10 lutego 2019 21:43

Zwycięska drużyna CiężkowiankiDrużyny młodzieżowe LKS „Ciężkowianka”, które wznowiły treningi w styczniu kontynuują zwycięską passę. Po czwartym miejscu trampkarzy trenowanych przez Tomasza Majkę  w Halowych Mistrzostwach Małopolski Zachodniej w poprzednim tygodniu, w sobotę 9 lutego  orliki  LKS „Ciężkowianka” szkolone przez trenerów Szymona Pieczkę oraz Pawła Bulgę wzięły udział w jubileuszowym X Halowym Turnieju Piłki  Nożnej Mydlice Cup’2019. Organizatorami  imprezy byli : Klub Sportowy Mydlice Dąbrowa Górnicza, Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej oraz Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej. Oficjalne otwarcie w hali widowiskowo sportowej „Centrum” przez przedstawicieli Gminy Dąbrowa Górnicza  miało miejsce o godzinie 9.00. Same rozgrywki  z udziałem teamów ze Śląska, Zagłębia i Małopolski dostarczyły(jak zwykle w tej kategorii wiekowej) sporą dawkę emocji.

Więcej…

Trampkarze „ Ciężkowianki” Halowymi Mistrzami Podokręgu Chrzanów!
niedziela, 16 grudnia 2018 20:41

Zwycięska drużynaW ubiegłą sobotę 15 grudnia młodzieżowe drużyny LKS”Ciężkowianka” rywalizowały na rozgrywanych niemal równolegle w Libiążu turniejach piłki nożnej. Najpierw orliki szkolone przez Szymona Pieczkę i Pawła Bulgę po wygraniu grupy eliminacyjnej w półfinale po rzutach karnych ulegli „Górnikowi” Libiąż i ostatecznie zajęli czwarte miejsce w Barbórkowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Tauron Wydobycie S.A. Z kolei młodzi zawodnicy z rocznika 2004 i młodsi trenowani przez Tomasza Majkę wzięli udział w Halowych Mistrzostwach Podokręgu Chrzanów w kategorii trampkarzy. W grupie eliminacyjnej  B  mistrzostw „Ciężkowianka” pokonała faworyzowane  teamy  Fabloku Chrzanów 2:1 oraz MKS Trzebinia 3:1 i wobec absencji „Zagórzanki” Zagórze, która nie dotarła na zawody awansowali do finału. W spotkaniu finałowym „Młoda Ciężkowianka” zmierzyła się z gospodarzami UKS „Górnik” Libiąż. Podobnie jak w poprzednich spotkaniach podopieczni Tomka Majki jako pierwsi stracili gola i musieli odrabiać straty. Na szczęście w końcówce Michał Kucharski doprowadził do wyrównania. Tym samym o końcowym triumfie w imprezie decydowały rzuty karne. Ostatecznie po celnych trafieniach Gulaka, Chmiela, Kucharskieg oraz, Proksy zwyciężyli 4-3 zawodnicy z Jaworzna, którzy tym samym będą reprezentowali jako mistrzowie Podokręg Chrzanów w Halowych Mistrzostwach Małopolski Zachodniej, które zostaną rozegrane 2 lutego 2019 roku z udziałem drużyn z Podokręgów Wadowice i Oświęcim. Królem strzelców został zawodnik LKS ”Ciężkowianka” Michał Kucharski zdobywca 5 goli w turnieju.