Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości
Przykład układu: Sekcja - przegląd artykułów (Częste pytania)
XXI Memoriał Jana Ciołczyka

XXI Memoriał Jana CiołczykaXXI Memoriał Jana Ciołczyka przeszedł do historii. W ramach obchodów 100. rocznicy Powstań Śląskich w dniach 14 i 15 września 2019 roku na obiektach administrowanych przez LKS „Ciężkowianka” Jaworzno odbył się XXI Memoriał Jana Ciołczyka – zasłużonego działacza sportowego i społecznego, prezesa LKS „Ciężkowianka” Jaworzno w latach 1982-98, inicjatora rozbudowy infrastruktury sportowej w Ciężkowicach. Była to interregionalna impreza promująca sport i aktywność fizyczną, zdrowie, bezpieczeństwo oraz rodzinną zabawę. Liczby mówią same za siebie: 332 zawodniczek i zawodników w wieku od 4 do 75 lat w 3 dyscyplinach, 22 teamy piłkarskie, 246 piłkarzy, 58 chodziarzy Nordic Walking i 14 duetów rodzinnych Ponadto przeszło 30 artystów występujących na scenie i poza nią oraz wspaniała kilkusetosobowa publiczność. Organizatorzy zadbali aby prócz emocji sportowych nie zabrakło innych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Gościem honorowym Memoriału był 57 krotny reprezentant Polski, strzelec 3 bramek wielkiemu Realowi Madryt na Santiago Bernabeu Jan Urban.
W sobotę 14 września na murawę wybiegły drużyny młodzików oraz seniorów. Młodzież „Ciężkowianki” szkolona przez Szymona Pieczkę i Pawła Bulgę pokonała UKS „Górnik” Libiąż 9-1, zaś ich starsi koledzy zwyciężyli 3-1 „Wisłę” Jankowice po dwóch golach Kamila Warzechy oraz jednym Mateusza Radomskiego.. Przed rozpoczęciem meczu seniorów obydwie drużyny otrzymały puchary i statuetki, które wręczyli honorowy prezes PSS ”Salos” Wenancjusz Ples oraz córka Wanda Ciołczyk i syn Janusz Ciołczyk.
W niedzielę zgodnie z przyjętym harmonogramem odbył się Festyn Sportowo-Rekreacyjny. 12.godzinną imprezę podzielono na 3 bloki tematyczne: sportowo- rekreacyjny, rozrywkowo- zabawowy oraz zdrowia i bezpieczeństwa.

18-46

Orliki „Ciężkowianki” najlepsi w Trzebini!
poniedziałek, 08 lipca 2019 09:49

Orliki „Ciężkowianki” Miniony sezon piłkarski był udany dla drużyn LKS „Ciężkowianka” uczestniczących w rozgrywkach pod egidą Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Seniorzy szkoleni przez trenera Wojciecha Tomasiewicza uplasowali się na 3 miejscu w rozgrywkach chrzanowskiej klasy „A” niemal do końca licząc się w walce o awans do klasy okręgowej. Jeszcze lepiej spisały się drużyny młodzieżowe. Mistrzami III ligi Okręgowej zostali juniorzy starsi.  Z kolei trampkarze pod wodzą Tomasza Majki i Grzegorza Kucharskiego po awansie w ubiegłym roku ostatecznie zajęli 5 miejsce w rozgrywkach I Ligi Małopolski Zachodniej w tej kategorii wiekowej oraz zajęli 3 miejsce w nieoficjalnych mistrzostwach Śląskiego Zrzeszenia LZS podczas rozegranego 12 czerwca piłkarskiego turnieju w Puńcowie koło Cieszyna  „Duża piłkarska kadra czeka…”. Szkolona przez  Szymona Pieczkę i Pawła Bulgę drużyna orlików oprócz wicemistrzostwa halowego Podokręgu Olkusz, wygranego turnieju Mydlice Cup’2019 w Dąbrowie Górniczej oraz czołowych lokat w innych turniejach w swojej kategorii wiekowej rozgrywkach ligowych zajęła 3 miejsce, zaś 18 czerwca zwyciężyła w finałowym Turnieju Mistrzów rozegranym w Ciężkowicach.

Więcej…

Turniej Mistrzów na „Ciężkowiance”

W niedzielę 16Turniej młodych mistrzów czerwca zakończyły zmagania ligowe drużyny orlików i żaków uczestniczące  w rozgrywkach pod auspicjami Podokręgu Piłki Nożnej Chrzanów. Dwa dni później we wtorek 18 czerwca najlepsze teamy w obu kategoriach wiekowych zjechały do Ciężkowic, gdzie na obiekcie LKS Ciężkowianka Jaworzno rozegrano tradycyjny  turniej, który podsumował zmagania w ligach orlików i żaków PPN Chrzanów. Na murawie spotkały się trzy najlepsze ekipy w kategorii orlików oraz cztery w kategorii żaków. W starszej kategorii najlepiej spisali się młodzi zawodnicy „Ciężkowianki”, którzy pokonali 4-1 UKS „Górnik” Libiąż (trzy bramki Milana Oleja oraz jedna Julki Janczy), oraz 4-2 Akademię Piłkarską 21 Chrzanów 4-2 (również trzy gole Milana i jedna Julki), tym samym rewanżując się AP21 za dwie porażki w lidze. Z kolei wśród żaków zwyciężył „Triumf” Alwernia z dorobkiem siedmiu punktów. Zawody społecznie sędziował Piotr Wartała.

Więcej…

Wicemistrzostwo orlików „Ciężkowianki”!!!
wtorek, 19 marca 2019 21:51

Wicemistrzowie - Orliki CiężkowiankiDrużyny młodzieżowe LKS „Ciężkowianka” kontynuują zwycięską passę. Po czwartym miejscu trampkarzy trenowanych przez Tomasza Majkę  w Halowych Mistrzostwach Małopolski Zachodniej, wygranej orlików w halowym turnieju piłki nożnej w Dąbrowie Górniczej, w niedzielę 17 marca orliki  LKS „Ciężkowianka” Jaworzno szkolone przez trenerów Szymona Pieczkę oraz Pawła Bulgę wzięły udział w Halowych Mistrzostwach Podokręgu Olkusz.

Organizatorem imprezy był Podokręg Piłki Nożnej w Olkuszu. Na starcie stanęło 11 drużyn z terenu powiatów olkuskiego, chrzanowskiego, miechowskiego oraz z Katowic i Jaworzna. Oficjalne otwarcie w olkuskiej  hali widowiskowo sportowej przy ulicy Wiejskiej  miało miejsce o godzinie 12.00. Same rozgrywki   dostarczyły jak zwykle w tej kategorii wiekowej  sporą dawkę emocji. Zawodnicy „Ciężkowianki” zaczęli rozgrywki grupowe od wygranej ze „Spójnią” Osiek 4-0...