20 czerwca juniorzy starsi LKS ”Ciężkowianka” Jaworzno świętowali historyczny awans do Małopolskiej Wojewódzkiej I Ligi Juniorów Starszych. Podopieczni trenerów Szymona Pieczki i Pawła Bulgi już dwie kolejki wcześniej zapewnili sobie mistrzostwo I Ligi Małopolski Zachodniej, ale fetę zorganizowali w ostatnim meczu sezonu na własnym boisku.
Sobotnim rywalem jaworznian był znakomicie spisujący się w rundzie wiosennej LKS Strumień Polanka Wielka, który niespodziewanie zwyciężył w Ciężkowicach 3-1 po dwóch celnych trafieniach Tomasza Kamińskiego oraz jednym Piotra Kamińskiego. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Tomasz Sopata. Jednak całoroczny wysiłek juniorów „Ciężkowianki” jest imponujący 17 wygranych, 1 remis, 4 porażki, 52 punkty oraz stosunek bramkowy 123-29 mówi sam za siebie. Gratulując wygranej ambitnemu trenerowi gości Tomkowi Hamerskiemu, należy podkreślić historyczny wyczyn Jaworznian i życzyć „Ciężkowiance” jak najlepszych wyników w kolejnym sezonie w najwyższej lidze w tej kategorii wiekowej na terenie MZPN. Sobotnie spotkanie było okazją do uhonorowania i podziękowania młodym zawodnikom za cały trudny sezon oraz wywalczenie mistrzostwa. Nie zabrakło pucharów i medali wręczonych przez Radnego Sejmiku Województwa Śląskiego Pawła Bańkowskiego, w imieniu I Zastępcy Prezydenta Miasta Jaworzna Łukasza Kolarczyka przez Kierownik Referatu Kultury i Sportu UM w Jaworznie Annę Władygę, reprezentującego Przewodniczącego Rady Miejskiej w Jaworznie Michała Kirkera Radnego Tomasza Sędora, reprezentujących zarząd LKS „Ciężkowianka” wiceprezes Wandę Ciołczyk i członka zarządu Jakuba Dziurowicza, oraz trenera Grzegorza Ryszkę. Specjalne podziękowania otrzymali trenerzy Szymon Pieczka, Paweł Bulga oraz trener przygotowania motorycznego Krzysztof Wadowski. Po meczu można było skosztować wyjątkowego smaczny i imponujący tort przedstawiający boisko piłkarskie, który był dziełem Ciastkarni Banasik Państwa Janiny i Marka Banasików z Ciężkowic. Osobne słowa podziękowania kieruję do wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji sobotniego wydarzenia pań Wandy Ciołczyk i Barbary Wojtyra, panów Grzegorza Dryja, Radosława Madery, Piotra Wieczorka, Jakuba Dziurowicza oraz wszystkich niewymienionych Wspaniałych Rodziców zawodników oraz Sympatyków. Foto Krzysztof Laskowski.





